Home    Russian  English

BIBLE LEARNER

 

Про програму *

Комплектація програми *

Порядок роботи з програмою *

Загальні рекомендації з тестування своїх знань *

Настроювання програми *

Про програму

Програма "Bіble Learner" тестує ваше знання Біблії з одночасним веденням статистики отриманих результатів, відображуваної графічно. Однак основною метою використання цього продукту є стимуляція користувача до більш глибокого запам'ятовування й оволодіння структурою Писання - духовного меча християн. Володіючи простим, приємним інтерфейсом і легкістю настроювання, а також увібравши в себе багаторічні побажання і прагнення самого автора, програма буде корисна будь-якому християнину.

 

Комплектація програми

 

У комплекті з програмою поставляються чотири загальноприйнятих переклади Біблії на російському, українському, англійському і церковно-слов'янській мовах. Для тестування ви можете вибрати кожної з цих перекладів. Книги в обраному перекладі Біблії розбиваються на логічні підгрупи. Наприклад, російський переклад укомплектований наступними добірками:

Вся Библия – містить усі книги Старого і Нового Завітів

Ветхий Завет – містить як канонічні, так і второканоничні книги Старого Завіту

Пятикнижие Моисеево – перші п'ять книг Старого Завіту

Ветхозаветные Пророки – книги пророків старозавітних

Ветхозаветные Учительные – книги вчителів Старого Завіту

Новый Завет – усі книги Нового Завіту

Евангелия и Деяния – чотири Євангелія і книга Діянь

Новозаветные послания – Послання Якова, Петра, Іоанна, Іуди і Павла

Послания Павла – усі послання Павла

 

Програма в стані пропонувати місця, як із усіх глав Біблії, так і з визначеної їхньої добірки. Також, ви можете створити свої власні добірки книг чи модифікувати вже існуючі. Більш детальну інформацію про то як це зробити, можна одержати в розділі "Настроювання програми".

Для полегшення навігації й оволодіння програмою, підтримуються російська, українська й англійська мови інтерфейсу.

Порядок роботи з програмою

 

Ваша мета при роботі з програмою - дати якнайбільше правильних відповідей на двадцять довільно запропонованих місць з Писання. Розмір місця, що приводиться, з Писання можна конфігурувати від цілої глави до двох віршів. Також, ви можете давати відповідь як з точністю до книги, з якого представлений текст був узятий, так і з вказівкою номера глави цієї книги. Час відповіді не обмежено.

У "режимі ознайомлення" програма працює як звичайна електронна Біблія. Також, у цьому режимі ви можете перенастроїти вже існуючі і створити нові добірки глав.

Для кожного заведеного користувача, по кожній існуючій добірці книг, по кожному перекладу Біблії ведеться окремий графік успішності. Графік успішності по поточній добірці відображається автоматично після відповіді на останній (двадцяте) питання тесту. (Графік успішності може бути отриманий у будь-який час по щиглику лівою кнопкою мишки в області "Правильних/Неправильних" відповідей у лівому верхньому куті програми). Будь-яке місце графіка можна масштабувати: натиснувши ліву кнопку миші в лівому верхньому куті цікавлячого вас місця, перемістите покажчик миші вправо і нижче виділюваного місця, і відпустите кнопку. При збільшеному масштабі графік прокручується переміщенням миші з натиснутою правою кнопкою миші. Для відновлення вихідного масштабу натисніть ліву кнопку в будь-якім місці графіка і перемістите покажчик ледве вище і ліворуч. Графік відображає до чотирьох кривих одночасно, що відповідають відповідям: по всій главі, по восьми, по чотирьох і по двох віршах. Для полегшення сприйняття, ви можете тимчасово сховати окремі не цікавлячі вас криві, клацнувши по прямокутникам, що відповідають їхнім описам у нижній частині вікна графіка, лівою кнопкою миші. Для відображення всіх графіків клацніть на будь-якому прямокутнику правою кнопкою миші.

Якщо ви перериваєте роботу програми чи змінюєте конфігурацію питань, що задаються, до відповіді на всі двадцять питань, результат відповідей на попередні питання не зберігається. Якщо ви в один день відповідаєте на серію з тестів по одній добірці, буде запам’ятован середній результат за день по цій добірці.

 

 

Загальні рекомендації з тестування своїх знань

Після піврічної роботи з програмою автор створив для себе визначені правила, випливаючи яким можна домогтися більш легкого і надійного засвоєння місця розташування тих чи інших місць у Писанні. Дане представлення, звичайно, не є еталонним, але все-таки нижчеподані ради можуть вам допомогти.

  1. Тестуйте себе по перекладу Біблії, що вам найбільше знаком. Це звільнить ваш розум від додаткової підсвідомої роботи з перекладу і зіставлення різних версій Біблії.
  2. Дана програма хоч і може при періодичному використанні підняти ваш рівень знання Писання і сама по собі, але буде набагато краще, якщо ви більшу частину часу будете проводити не за тестуванням, а за вивченням тих місць Писання, по яких плануєте тестуватися.
  3. Не прагнете ускладнити собі правила тестування. У противному випадку ви будете подавлені від повного незнання Писання. Краще підібрати собі такі стартові умови, коли рівень відповідей у середньому відповідає 50-ти відсоткам.
  4. Починайте тестування з малої кількості найбільше добре вам знайомих книг, поступово його збільшуючи.
  5. Встановіть показ номера глави, навіть коли ви даєте правильну відповідь (наприклад, в одну секунду). І навіть якщо ви не фіксуєте на номері глави своєї уваги, підсвідомість усе-таки щось да запам'ятає.
  6. Встановіть час показу правильного місця у випадку вашої помилки настільки великим, щоб ви встигли прийти в себе і досить надійно відкласти його в пам'яті. Краще щоб цього часу було більше чим потрібно, ніж менше.
  7. Тестуйте себе як по цілій главі, так і по більш дрібних частинах, тому що постійне тестування по цілій главі в остаточному підсумку приведе до того, що ви будете знати напам'ять перші строки всіх глав, при можливо повному незнанні всього іншого.
  8. Уважно проробляйте глави, у яких ви допустили помилки. При великій їхній кількості створіть окрему добірку складних глав і тестуйтесь також і по ній.

 

 

 

Настроювання програми

Настроювання шрифтів і кольорів:

Усі зроблені користувачем настроювання шрифтів і кольорів діють тільки для даного користувача. Змінити колір шрифту, розмір шрифту чи колір вікна можна натиснувши правою кнопкою мишки у відповідному вікні (цитат чи списку книг) і вибравши потрібний пункт меню. Якщо зроблені зміни вас не влаштовують, відновите настроювання "за замовчуванням", видаливши файл "LEARNER.ІNІ" з вашого користувальницького підкаталогу.

Настроювання добірок книг і глав:

Програма поставляється з уже підібраними групами книг, по яких можна проводити тестування (Старозавітні Пророки, Послання Павла і т.п.), однак ви можете створити свою власну добірку.

Для цього:

 

Настроювання звукових ефектів:

Якщо вас не влаштовують звукові ефекти, що йдуть у комплекті з програмою, що програються при завантаженні програми і дачі відповідей, то заміните їх своїми, переписавши в головному каталозі програми файли "START.WAV", "RІGHT.WAV" і "WRONG.WAV".

 

Скидання статистики:

Якщо вас не влаштовує який-небудь графік чи група графіків вашої успішності, то в момент, коли тільки цей графік (графіки) відображається на екрані клацніть мишкою на піктограмі "сміттєвого бака" у правому верхньому куті вікна графіків. Дані успішності, відображувані в цей момент графіками, будуть назавжди знищені.
Усі зауваження і побажання прохання відправляти за адресою
: